Spectral 2K | MOTO-GAMA

Spectral 2K

Spectral 2K jest systemem mieszalnikowym jednowarstwowych, dwukomponentowych lakierów akrylowych. Został opracowany przez Laboratorium Badawczo-Rozwojowe z myślą o wymalowaniach samochodow ciężarowych, autobusów, mikrobusów, naczep, samochodów osobowych oraz zastosowaniach przemysłowych.

System składa się z monoemalii, których mieszanie ze sobą w odpowiednich proporcjach pozwala na uzyskanie pożądanego, dowolnego koloru w oparciu o bazę danych receptur dostępnych w programie komputerowym. Emalie Spectral charakteryzują się dobrą rozlewnością i kryciem oraz krótkim czasem wysychania. Dzięki specjalnie dobranym komponentom, wysokiej odporności na UV, zmienne warunki atmosferyczne oraz zmiany koloru dają gwarancję trwałości powłoki.

Spectral 2K obejmuje kombinację 24 barwnych monoemalii w opakowaniach 3,5 i 0,8l umieszczonych na ramie mieszalnika oraz produktów uzupełniających: utwardzaczy (wolnego, standardowego i szybkiego), rozcieńczalników (wolnego, standardowego i szybkiego), dodatku matującego, podkładów w szarościach widmowych i innych (patrz dodatki).

Części składowe systemu SPECTRAL 2K

Mieszalnik

składa się z półek dla opakowań 0,5, 0,8 i 3,5 l. Zasilany jest standardowym napięciem 230V / 50Hz. Stanowi konstrukcję modułową, co daje klientom swobodę w jej konfiguracji.

Waga

wysokiej klasy elektroniczna waga pracująca w zakresie do 7,5 kg z dokładnością odważania 0,01g. Waga współpracuje z programem Car Color, co umożliwia automatyczną korektę przedozowanych pigmentów oraz pozwala prowadzić w warsztacie gospodarkę magazynową.

Stolik

wielofunkcyjny, z blatem wykonanym ze stali nierdzewnej, dodatkową półką i szufladą.

Color Box

oryginalne wymalowane wzorniki uporządkowane wg marek producentów samochodów (opcjonalnie w ułożeniu chromatycznym) umieszczone w specjalnej szafce. Duża ilość alternatyw pozwala na optymalny wybór koloru najbardziej zbliżonego do naprawianego samochodu. Trzy razy w roku color-box uzupełniany jest o najnowsze kolory.

Wachlarz dobarwiania

zawiera natryśnięte próbki pigmentów w czystym tonie oraz dodatkowo w połączeniu z białym i ze srebrnym pigmentem, z informacją o sile krycia, odcieniu i flopie.

Program Car Color

przyjazny dla użytkownika program komputerowy z bazą danych receptur, pozwalający na korygowanie przedozowań oraz prowadzenie własnego archiwum receptur. Pozwala użytkownikom na prowadzenie zaawansowanej gospodarki magazynowej oraz zarządzanie i archiwizowanie napraw wykonywanych w warsztacie.

Koło kolorów Spectral 2K

Koło kolorów Spectral 2K

LogotypyLogotypy